Мабуть, немає жодної родини, яка у війну не зазнала втрат серед рідних чи близьких. Багато фронтовиків не повернулись з поля бою, хтось значиться у списках зниклих безвісти. Відголосся тих страшних часів лунають дотепер. Пошукові організації знаходять загиблих і ідентифікують їх. Кожен з полеглих повинен «повернутися до дому», — скільки б років не минуло.

Досить часто буває, що у родині нічого не знають про долю родича та про його бойовий шлях. Ветерани не дуже любили згадувати війну — та все ж були відвертими. З кожним роком їх, живих свідків тих героїчних подій, залишається все менше. Сповіді зі сльозами на очах є безцінними і їх слід закарбувати не тільки у пам’яті, а й зберегти для майбутнього покоління. Наші фахівці здійснять пошук військових документів і докладуть максимум зусиль, щоб героїчні сторінки літопису сімейної історії не залишалися порожніми.

Бойовий шлях

Допоможемо знайти учасника Великої Вітчизняної війни за прізвищем, дізнатися про його нагороди, військові звання, бойовий шлях і місце загибелі, зібрати максимальну кількість інформації про його героїчне минуле. Це може бути як родич, так і будь-яка інша людина, доля якої зацікавила шукача.

У дослідженні «Бойовий шлях» детально висвітлюється життя людини, її основні віхи, місця проживання, дається характеристика стану населення, робиться наголос на біографію бійця під час Великої Вітчизняної війни, наводяться описи та дати бойових дій, в яких брав участь фронтовик, карти військових операцій, фотографії.

Завдання дослідження «Бойовий шлях»

  • У родині з’явиться документальне підтвердження військового шляху предка і його біографічні дані.
  • Формування живого інтересу до історії сім’ї та Батьківщини у майбутніх поколінь. З’явиться привід для гордості.
  • Створення унікального інформаційного джерела про героя Великої Вітчизняної Війни. Його можна зберігати як сімейну реліквію.

Особиста справа офіцера

В особовій справі офіцера містяться відомості про походження і сім’ї, про військову освіту, послужний список, автобіографія і фотографія, відомості про стягнення, нагородження і характеристики.

На відміну від відомостей на рядовий склад, особисті справи офіцерів збереглися в досить повному обсязі.

Особиста справа офіцера стане прикрасою сімейного архіву. Адже там буде правдива і повна інформація про предка.

  • Походження і сім’я офіцера: соціальний стан (стан батьків), місце і дата народження, рід занять, інформація про здобуту освіту, судимості батьків, наявність родичів за кордоном, партійний статус.
  • Військову освіту: дані про проходження військового вишколу з яких-небудь спеціальностей, відомості про отримання вищої військової освіти та підвищення кваліфікації на різних курсах.
  • Військова служба: місця, посади й терміни проходження служби.
  • Автобіографія: докладна розповідь про походження офіцера з відомостями про сім’ю, дружину і дітей.
  • Нагородження, стягнення і характеристики: назви, дати та номера наказів про нагородження різними військовими нагородами; відомості про отримані стягнення і характеристики на офіцера.

Особиста справа офіцера складається у двох примірниках, може бути умовно поділена на дві частини — особисту та адміністративно-технічну.

  1. Особиста частина включає матеріали персонального характеру: портретну фотографію з візою вищого начальника або місцевого райвійськкомату (для підтвердження особи офіцера), послужний список і особистий номер офіцера, автобіографії (відомості про дату і місце народження, соціальне становище, інформація про призов, дати присвоєння звань, партійність, нагороди та інше), генеалогічні відомості (особисті дані батьків, дружини, дітей).
  2. Адміністративно-технічна частина складалася з матеріалів атестаційного характеру: атестаційні листи, характеристики (бойові, партійні та виробничі), записи бесід (опитувань), копії дипломів та т. Д. У цьому розділі вказувалися бойові та практичні навички офіцера (в т. ч. офіцера запасу), його професійна придатність, можливість використання на керівних посадах у воєнний час. У листах бесід фіксувалися відомості за результатами усних опитувань офіцерів (як у військових частинах, так і у військкоматах за місцем обліку) на різні вузькоспеціальні теми.

Обов’язковою складовою особової справи офіцера був його особистий жетон (медальйон) з алюмінію із зазначенням особистого номера офіцера і номера його військово-облікової спеціальності.